Jeden herní rok trvá zhruba jeden půl rok, přesněji 24 týdnů.
Vše začíná obvykle Merlinovým galavečerem, při kterém dojde k vynulování všech bodů vlivu a všichni začínají s touto akcí na novo.
Následně pak každý týden
Za tyto činnosti se pak dají získávat odměny, body vlivu a galeony.
Kromě toho se konají jednou za čas i celoprojektové akce, které jsou určené pro všechny frakce. Obvykle se jedná o něco, co víc posouvá herní příběh kupředu. Nejvíc zejména pak závěrečná bitva, což bývá poslední celoprojektová frakce v roce. Jak tam vše dopadne závisí na počtu bodů vlivu. Postavy z frakce na třetím místě mají šanci na největší zranění, na druhém místě na menší a postavy z frakce na prvním místě by z toho měli vyjít nejlépe.
Náš projekt a jeho příběh je založen tedy především na frakčních a celoprojektových akcích. Účast na nich není povinná. Ale pořád frakční a celoprojektové akce mají přednost před volnou hrou (tedy hraním kdekoliv na projektu mimo akci). Za volnou hru v době frakční nebo celoprojektové akce může být postava pokutována.
Kromě toho se občas konají i miniakce. Jedná se o malé akce, které nemusí být součástí celoprojektové příběhu. Může to být třeba obyčejná párty, oslava, svatba. Ta je taktéž bodovaná. Stačí když setkání splní dvě podmínky:
Všechny tyto akce se pak počítají i mezi podmínky pro získávání hodností.
Chystané akce se vypisují v levém menu a můžete si všimnout, že mívají různé barvy. To má svůj význam, podle toho můžete rozlišit, o jakou akci se jedná.
Frakční akce bystrozorů: #3993DD
Frakční akce smrtijedů: #3F784D
Frakční akce Fénixova řádu: #DC5665
Mezifrakční akce bystrozorů a smrtijedů: #09eb9c
Mezifrakční akce bystrozorů a Fénixova řádu: #B93C56
Mezifrakční akce smrtijedů a Fénixova řádu: #FFA33F
Celoprojektové akce bývají zpravidla (ale najdou se výjimky) gold.
Ostatní barvy pak většinou znamenají buď lekci kurzu nebo miniakce.
K čemu jsou dobré?
Jak se dají získat?
Galeony můžete využít k nákupu v herním obchodě.
Jak je získat?
Zároveň u galeonů počítejte s tím, že se jedná o hráčskou měnu, ne herní. Proto si za ně kupujete výhody, odměny, vy jako hráč. Neudává to bohatství vaší postavy.
Příklad: Pravidelně dostáváte každý výplatu určenou podle pořadí frakce, např 3 galeony. Plat vaší postavy přitom může být úplně jiný, například může vydělávat 90 galeonů měsíčně. Z toho platí nájem, jídlo, bydlení, pojištění a kdo ví co ještě.